Wednesday, 19 Dec 2018
You are here: Home

GTranslate

Dan škole 2017 PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 11 October 2017 20:11

Prigodnom svečanošću obeležen Dan Tehničke škole „Sava Munćan“

U petak, 29. septembra, Tehnička škola „Sava Mućan“ prigodnim programom obeležila je dan škole. Odabir ovog datuma nije slučajan – na taj dan počela je sa radom prva Zanatska škola u Beloj Crkvi, davne 1884 godine .

Starih zanata više nema, oni pripadaju prošlosti, a škola je danas modernija, opremljena savremenim tehničkim uređajima i računarima. U školi se obrazuju učenici u četvorogodišnjem i trogodišnjem trajanju u četiri područja rada – mašinstvo i obrada metala, lične usluge, saobraćaj, trgovina, ugostiteljstvo i turizam. Učenici su veoma angažovani kako u obrazovnom procesu, tako i učešćem u manifestacijama i brojnim akcijama u Beloj Crkvi. Oko tri stotine učenika iz opštine Bela Crkva i iz drugih mesta trenutno pohađa Tehničku školu „Sava Munćan“.

-----  VIDEO -----

Last Updated on Wednesday, 11 October 2017 20:28