Wednesday, 19 Dec 2018
You are here: Home Aktuelnosti

GTranslate

Aktuelnosti PDF Print E-mail
Written by Administrator   

* Dinamiku polaganja maturskih ispita za obrazovni profil turistički tehničar u junskom ispitnom roku školske 2017/2018 godine

* Turisti prezentacija

* Letopis 2016-2017

* Kodiraj kao što misliš

* Dan škole u Tehničkoj školi "Sava Munćan"

* Akvaristička sekcija na sajmu akvaristike

* 30. 05. 2017. - Dan otvorenih vrata

- slike -

* 23. 05. 2017. - Kros RTS-a

* 20. 05. 2017. - Noć muzeja

* 19. 05. 2017. - Maturantski ples

* 17. 05. 2017. - Predavanje i promocija akcije Agencije za bezbednost saobraćaja "Na maturu bez automobila"

- u holu Gimnazije za sve maturante (obeju škola). Predavači-profesori saobraćajnog smera TŠ "Sava Munćan".

* 14. 05. 2017. - Finale Festivala pameti u Novom Sadu. Plasirani iz naše škole su Đurković Jovan (II1)

i Milenković Aleksandar (III1). Nisu uspeli da svojim bodovima upadnu u prvih 15,

ali je ovo svakako bitan rezultat, kao i činjenica da škola već 7 godina, od pokretanja ove manifestacije, učestvuje.

* 12, 13. 05. 2017. - Republičko takmičenje učenika mašinskih škola Srbije u TŠ "Rade Metalac" u Leskovcu.

Bravar: Munćan Rane, Skutar Mališa (III3);

Autolimar: Horvat Lajoš, Osajoš Petar (II3).

Plasman: Munćan Rane - 2. mesto

Skutar Mališa - 12. mesto

Olajoš Petar - 11. mesto

Horvat Lajoš - 12. mesto

* 12. 05. 2017. - Koncert u holu škole Muzičkog kadetskog korpusa i ansambla "Krug sunca"

 

* 12. 05. 2017. - Kros RTS-a (otkazan zbog kiše)

 

* 1, 2. 5. 2017. - Dan rada

 

Letopis škole za 2015/2016

Veliki uspeh naših mašinaca

Na maturu beza automobila

Kros 2016

Festival pameti 2016

Republično takmičenje mašinci 2016

SLIKE - XXIII regionalno takmičenje učenika saobraćajnih škola

POSETA KALEMEGDANA I SAJMA TURIZMA

ŠKOLSKA SLAVA SVETI SAVA

Tradicionalno smo obeležili školsk slavu Sveti Sava

Slike

 

OBELEŽAVANJE 130 GODINA OD POSTOJANJA ŠKOLE

OBELEŽAVNJE 130 GODINA POSTOJANJA ŠKOLE

Poslednja nedelja prvog polugodišta, od 18. do 26. decembra 2014. godine, određena je za obeležavanje 130 godina od nastanka prve zanatske škole u Beloj Crkvi. Ovaj redak jubilej Tehnička škola "Sava Munćan", koja se smatra baštinikom školske tradicije i neprekinutog kontinuiteta stručnog obrazovanja, proslavila je svečano i u  skladu sa svojim mogućnostima. Obeležavanje godišnjice zamišljeno je u nekoliko segmenata: svečanost povodom godišnjice i otvaranje izložbe, štampanje biltena o istorijatu razvoja stručnih škola, književno veče i sportska takmičenja.

U prostornom holu škole postavljena je izložba nekadašnjih nastavnih sredstava, učeničkih radova, starih tabloa sa fotografijama učenika na vannastavnim aktivnostima, stara školska dokumentacija, medalje i pehari osvojeni na sportskim takmičenjima. Vrata naše škole bila su tih dana otvorena za sve koji su želeli da saznaju nešto više o nama i za one koji su obnavljali svoje uspomene na školske dane.

Slike

 

UGLEDNI ČAS U OSNOVNOJ ŠKOLI "DOSITEJ OBRADOVIĆ"

Decembra 2014. godine u osnovnoj školi Dositej Obradović,u kabinetu za likovnu kulturu, održan je ugledni čas koji su pripremili i realizovali profesori saobraćajne grupe predmeta Lidija Stanojev i Igor Ivašković u saradnji sa učiteljicama ove škole. Ugledni čas je održan u I-1 i I-2 razredu, u okviru predmeta Svet oko nas, na temu "10 lekcija koje život znače".

U realizaciji časa učestvovali su i učenici Tehničke škole Sava Munćan, obrazovnog profila tehničar drumskog saobraćaja: Snežana Stefanović i Marko Vinćilov.

Nakon časa organizovana je analiza i evaluacija, izvedeni su zaključci o održanom času. Svi smo se složili da su deca pokazala izuzetno interesovanje i uspešnost u realizaciji nastave.

Bilo je jako zanimljivo, pogledajte ovde

 

 

DAN SEĆANJA NA ŽRTVE SAOBRAĆAJNIH NEZGODA

DAN SEĆANJA NA ŽRTVE SAOBRAĆAJNIH NEZGODA

Na osnovu dopisa Agencije za bezbednost saobraćaja i Ministarstva prosvete kojim je preporučeno da se 16. novembra obeleži kao dan sećanja na žrtve saobraćajnih nezgoda, izabran je i obeležen 17. novembar 2014. godine. Nosilac aktivnosti bio je aktiv profesora saobraćajne grupe predmeta, koji je organizovao i obeležio niz aktivnosti u Tehničkoj školi.

U odeljenjima III-1, III-2, IV-1 i IV-2 profesori saobraćajne grupe predmeta, Biljana Milovanov, Lidija Stanojev i Igor Ivašković održali su prve časove u prepodnevnoj smeni koji su bili posvećeni žrtvama saobraćajnih nezgoda.

U holu škole je organizovano predavanje iz oblasti prve pomoći, simulacija spasavanja i oživljavanja povređenih koje su realizovali predstavnik Crvenog krsta Vladimir Radonjić i dr Borislava Munćan. Pored njih učestvovali su i učenici tehničke škole.

Slike tog dana

KNJIŽEVNO POPODNE U NAŠOJ ŠKOLI

U okviru nedelje obeležavanja 130 godina od osnivanja zanatskih škola u Beloj Crkvi, gošća Tehničke škole "Sava Munćan" bila je naša poznata književnica Ljubica Arsić.

Pozdravljajući prisutne, gospođa Arsić je kazala da je ovo drugi put kako gostuje u našem gradu, i da je lepe uspomene vezuju za njega.

Govoreći o stvaralačkom procesu, istakla je kako je za njega neophodno životno iskustvo. U tom kontekstu je bila spomenuta njena zbirka priča "All Inclusive", jer priče donose verne opise raznih lokacija i destinacija koje je autorka posetila.

slike sa desavanjima tog dana

OBAVEŠTENJE O PRIKUPLJANJU HUMANITARNE POMOĆI UGROŽENIMA OD POPLAVA

PRIKUPLJANJE POMOĆI UGOROŽENIMA OD POPLAVE

Obavestavamo zaposleno osoblje, učenike i ljude dobre volje da će se prikupljanje pomoći za postrdale u poplavama obaviti u holu tehničke škole u četvrtak 22.05. i petak 23.05.2014. god.

Neophodno je prikupiti:

1. Sredstva za ličnu higijenu (sapuni, tečni sapuni, šamponi, paste za zube, četkice za zube, blažne maramice, kreme, mleko za telo, pelene, toalet papir, papirne maramice...)

2. Konzervirana hrana i hrana za bebe (kašice, mleko u prahu, dehidrirana hrana za decu, gotova jela, paštete, mesni naresci, riblje konzerve, tunjevina...)

3. Oprema i odeća za decu i bebe (kadice za kupanje, noše, čarapice, nosiljke, kolica itd)

4. Čarape i donji veš

5. Flaširana voda za piće

Molimo Vas da u okviru svojih mogućnosti uzmete učešće

KORDINACIONI TIM ZA PRIKUPLJANJE POMOĆI


 

ОБЛАСНО ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА МАШИНСКИХ ШКОЛА 2014

СЛИКЕ СА ТАКМИЧЕ


ШКОЛСКЕ НОВИНЕ НЕКАДА

 


При пут у историји дугој више од једног века, школски лист појавио се 1994. године. У претходне две године изашла су два броја листа „Машинац“, али се они везују за постојање школе позивног усмереног образовања.

Лист „Машинац“ кога припремају ученици и професори Средње машинске школе излази од 1994. године до децембра 2000-е . за то време штампано је четрнаест бројева, иако овај број неможете наћи на последњем броју који је изашао из штампе. Непознат је разлог због кога нема адекватне нумерације, али је интересантно да „Техно М“ лист који се штампа од 2000-е године такође на почетку нема нумарацију, али наставља годину излажења претходног листа, а затим поново креће од броја један.

Концепција оба листа била је иста. Сарадници и припреми листа су и ученици и професори, а интересантно је да подједнако учествују ученици млађих и старијих разреда и свих образовних профила. „Машинац“ није имао део који се односио на летопис школе, док га је код листа „Техни М“ било. Школске новине нису биле тематски конципиране по страницама, али је обрађиван велики распон тема, од строго школских до забавних. Готово сви бројеви покривају неку тему из екологије, обавезна су била и спортска такмичења, посете сајмовима и ученичке екскурзије. За читаоца који није имао прилике да се упозна са школском уписном политиком било је текстова који недвосмислено указују на образовне профиле који се школују.

Поред најбољих ученичких задатака било је и песма и цртежа, тема везаних за прошлост школе или града, а у последњих неколико бројева појављују се у чувени „бисери“. Последњи број листа изашао је на Светог Саву пре тачно десет година.


ПОЗНАТА БУГАРСКА КЊИЖЕВНИЦА У БЕЛОЈ ЦРКВИ

Бела Црква.- У оквиру пројекта „Комшијска књижевност“ Група 484 у белоцркванској Народној библиотеци представила је бугарску књижевност. Гост белоцрквана била је позната бугарска новинарка и писац прозе, дечје и љубавне поезије Петја Александрова. О пројекту суседске књижевности, прошлонедељном гостовању белоцрквана у Димитровграду, њиховом представљању чешке културе и књижевности, и Петји Александровој говорила је Ивана Богићевић Леко из Групе 484.

Петја Александрова је у Бугарској награђивана значајним наградама за писце дечје и љубавне поезије, а њене песме налазе се и у уџбеницима млађих основаца. Књиге су јој до сада преведене на српски, енглески, румунски, руски, пољски и словачки језик. Током вечери књижевница је говорила стихове својих песама на бугарском, а на српском су их читали Марина Гава, професор српског језика и књижевности и ученици средње Техничке школе „Сава Мунћан“ Ивана Павловић и Милош Стојановић. Наредног дана Петје Александрова била је гост на два школска часа у Техничкој школи, код професора Зоре Зубац Хавловић и Гава Марине где је говорила своју поезију.

 

 


 

5. Oktobra 2011. godine imali smo zadovoljstvo da ugostimo Ruskog ambasadora Aleksandra Konuzina koji je upriličio posetu radi otvaranja kabineta za izučavanje

Ruskog jezika. Skupu su prisustvovali svi čelnici naše opštine, direktor škole kao i profesori.

SLIKE SA SKUPA

НАЈМОДЕРНИЈИ КАБИНЕТ ЗА РУСКИ ЈЕЗИК ПРЕДАТ НА УПОТРЕБУ

 

СВЕЧАНО ОТВОРЕН НОВ ИНФОРМАТИЧКИ КАБИНЕТ

 


 

Првог дана чешка култура

 


 

U maju mesecu u Tehničkoj školi "Sava Munćan" organizovano je takmičenju u sklapanju slagalice, tj takmičenje u logičkoj igri "Doris".

Učenici naše škole su postigli zapažene rezultate. Osvojili smo prva četiri mesta, pa naši učenici udu dalje na takmičenje u Novom Sadu

SLIKE SA TAKMIČENJA

 


 

 

27. Januara 2011. godine, u holu Tehničke škole "Sava Munćan", uz prisustvo mnogih gostiju, profesora i učenika, svečano je proslavljena školska slava - Sveti Sava.

Prisustvo je pozdravio i čestitao im slavu direktor škole Željko Stamenković.

Učenici naše škole pripremili su prigodan program - recital i scenski prikaz života i običaja srpskog naroda.

Svečanoj atmosferi doprinelo je i prisustvo sveštenika kao i rezanje slavskog kolača.

Sveti Sava slike

Last Updated on Tuesday, 05 June 2018 14:19